Страници

вторник, 6 май 2025 г.

 Приятели, бих искала да споделя колко дълбоко ме вълнуват синхроничностите по Юнг...

Не само ме вълнуват.Случват ми се ежедневно....

"Терминът „синхроничност“ е въведен от психотерапевта Карл Густав Юнг, за да опише едновременното настъпване на събития (или случайности), които на пръв поглед нямат ясна цел, но имат дълбок смисъл.
Някои биха казали, че съвпаденията са просто случайности, но ако се вгледаме внимателно в живота си, ще осъзнаем, че не е така. Всяка дума или звук, които чуваме, хората, които срещаме са просто чисто съвпадение, нали? Концепцията за синхроничност твърди обаче, че те идват в живота ни точно когато имаме най-голяма нужда от тях. Това става под формата на отговори например, отговори на въпроси свързани с вътрешните ни съмнения, колебания и нуждата от взимане на решения.
Синхроничностите могат да ни водят, когато не знаем какъв избор да направим или какво да променим в живота си. Сякаш „някой отгоре“ чува тихите ни молитви и ни говори чрез други хора, образи или събития. Всъщност Айнщайн описва съвпаденията като „начина на Бог да остане незабелязан“.
Синхроничността свързва материалния с духовния свят чрез символи, които понякога остават неразбрани и които възникват от колективното неосъзнато. Например, отиваме до магазина и срещаме съсед, когото не харесваме – това не е случайност. Нашият духовен водач може да иска да ни каже, че нашите нужди не са по-различни от неговите и съответно не трябва да се смятаме за по-добри от него.
Примери за синхроничност в живота:
Едни и същи числа се появяват отново и отново в живота ти.
Срещаш някого по „чиста случайност“ и той просто казва няколко изречения, които звучат като отговори на въпроси, които си си задавал напоследък.
Перфектното време. Нещата ти се случват точно, когато имаш най-голяма нужда от тях.
Колкото по-осъзнати ставаме, толкова повече синхроничности ни се случват.
Вселената става синхронична с нас!

Ани Ковачева
клиничен психолог, невропсихолог, логопед
Няма налично описание на снимката.

Всички реак

Няма коментари:

Публикуване на коментар